Modoko Salon Aydınlatması

Salon dekorasyonunda aydınlatmanın önemi için yazımızı okuyabilirsiniz. Modoko Salon Aydınlatması

Daha sağlıklı bir yaşam için evinizde iyi aydınlatma seçmeniz çok önemlidir çünkü diğer şeylerin yanı sıra stresi azaltır. Renkler ve parlaklık, çoğu zaman farkında olmasak da ruh halimizi kötü bir şekilde etkiler. Üzüntü ve depresyonun az ışık alan yerlerde daha fazla meydana geldiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle, yazın gelişi herkes için her zaman bir neşe sebebidir.

Salonunuzda rahat hissetmeniz, ortamın iyi aydınlatılmasıyla oldukça ilgilidir. Genellikle ev sahipleri salon aydınlatmasını gözden kaçırabilir. İşte her evin salonunun iyi bir aydınlatmasının önemli olmasının dört nedeni;

Ruh halinizi iyileştirir

Ambiyans aydınlatması olarak da bilinen genel aydınlatma, salonunuzda olan en yaygın aydınlatma şeklidir. Buna duvar lambaları, avizeler de dahildir. Salonunuzu yerinde aydınlatmanız sayesinde kasvetli ve çekici olmayan alanlarınızı sıcak ve parlak bir ortama dönüştürerek ruh halinizi iyileştirebilirsiniz. Yetersiz aydınlatma, aile üyelerinin bu alanlardan uzaklaşmasına neden olur, aynı zamanda odanızı sıkışık hissettirir.

Evinizin en iyi bölümlerini öne çıkarır

Vurgu ile aydınlatma yapılarak duvarların rengi, en sevdiğiniz tablo veya belirli mobilya veya cihazların kenarları gibi odanızın içindeki belirli unsurları vurgulayabilirsiniz.

Salonunuzda ki bir şampiyona kupasına odaklanan halojen ışıklar veya bir masanın kenarında sıralanan ipli ışıklar gibi vurgulu aydınlatma tamamen estetik bir görünüme sahiptir. Ayrıca, sağladıkları ışığa ek olarak, vurgulu aydınlatma armatürleri iç tasarımın önemli bir parçası olabilir. Şık zemin lambaları ve mükemmel tavan lambaları, kişiliğe sahip bir salon sağlamada çok ileri gider.

Ferahlık hissi uyandırır

Doğru seçtiğiniz ışık, gölgeli alanların aksine yükseltici etkiye yardımcı olur. Ortamı daha hoş hale getirmek için dekoratif efektleri azaltabilir veya artırabilirsiniz. Nötr ve pastel tonlar evinizin daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Koyu renkler ise boşlukları gölgede bırakacaktır. Bunları stratejik yerlere koymanız tavsiye ederiz.

Evinize derinlik katar

Işık ayrıca ev ortamlarınıza derinlik verebilir. Bu nedenle nesnelerin, mobilyaların ve yapay ampullerin dağılımı çok önemlidir. Salonunuzda beyaz ışık yerine sıcak ışık seçmeniz, evinize derinlik katan önemli bir adımdır.

SİZİN İÇİN
ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLERİMİZ
Whatsapp Destek Hattı